Thursday, 30 August 2012

Beas Vegeterian Dhaba: Vše

Dnes, jako téměř každý týden, jsem byla na obědě v naší zdravé restauraci, jak jí říkáme v práci - indické bufeto-restauraci Beasu (Beas Vegeterian Dhaba - kde Beas je indická řeka, a dhaba = indická pouliční restaurace). Chodíme do Beasu v Karlíně (u metra Křižíkova), ale poboček je hned několik: Dhaba Týnská, Dhaba Vladislavova a Dhaba Bělehradská, a nově Na Pankráci. Takže o popularitě asi netřeba mluvit: když na karlínskou pobočku přijdeme okolo 12, tak už je fronta až ven a oční rvačka o místa (kde si člověk sedne bez jídla a rezervuje tak vzácná volná místa mezitím co jejich kamarádi stojí frontu -Vy jste právě zaplatili a nemáte si kam sednout = taky to nesnášíte?). Naučili jsme se s kolegy tedy chodit dřív na oběd, když nechceme čekat ve frontě a bát se o místa.


Jak dál (asi) prozrazuje jméno, tak restaurace je vegeteriánská (to znamená pro všechny pseudo vegeteriány, že je to dokonce bez ryb a drůbeže) a na internetu dokonce píšou, že ani vajíčka nepoužívají. Restaurace je ve stylu švédského stolu, kde si na kovový tácek naberete kolik toho chcete a poté se tácek zváží a platíte adekvátně. Dále mimo váhu jsou různé dezerty, lassi (indické husté jogurtové pití, může být ochucené, sladké a také slané - na rovinu, slané je pro odvážlivce) a další nápoje. Voda je zdarma!

Na výběr pro váhu jsou vždy dvě ryže, různé curry (husté omáčky) s luštěnínami, špenátem, lilkem, paneer sýrem.. dále mají brambory, těstoviny či plněné lilky, různé saláty (jsou opravdu výborné), a hodně chutne na výběr.. Musím říct, že nikdy jsem nenarazila na nic špatného, akorát jednou něco bylo překořeněné, ale od té doby se to neopakovalo. Jídlo je opravdu dobré, neplave v oleji, či není pálivé, jak se někteří možná bojí.. je to chutné, lehčí indické, vegeteriánské a hlavně čerstvé jídlo, které se dá jíst každý den. Za množství na tácku na obrázku jsme platili vždy cca 100-115kč. (tip: ovoce je nejtěžším táckovým elementem). Někdy s menším hladem to bylo za 85kč, ale já neumím moc odhadnout kolik toho sním, takže většinou cca 110kč platím.V Londýně mi indická kuchyně zachutnala, zvykla jsem si na těžké, masové curry (mmmmm, nebo saag paneer, ten mají v Beasu někdy) a tak i naučila milovat jehněčí maso, zkoušela jsem různé zajimavosti a regionální speciality, což mě bavilo. Beas nabízí postačující výběr, který se moc neoběňuje, ale zároveň neunaví ani bláznivé kolegy, kteří Beas navštěvují 3-4x týdně. Restaurace má venkovní sezení, což je super pro kancelářské krysy (moc Rejoice-fandů tu nehledejte, sorry), a dále je zajimavá i nástěnka s různými fajnšmekrovinama. Hodinu před zavíračkou mají 30% slevu na vážené jídlo.. tak to se mi samozřejmě moc líbí.


Jděte do nejbližší pobočky alespoň nakouknout, prozkoumat a ochutnat. A jeste-li zastánci každodenního masa, tak si dejte konečně pohov, nikoho to stejně nezajímá :) a vyzkoušejte něco nového - hlad mít určitě nebudete.

No comments:

Post a Comment