Tuesday, 3 March 2015

Bánh Mì Makers

Tak jsem si přečetla, že v okolí Florence je konečně něco zajimávého - a to, že otevřeli v Bílé Labuti stánek s vietnamskýma bagetama Bánh Mì. Mmmm...

Z Bílé Labuti mám trauma, asi před půl rokem jsem tam hledala něco ve čtvrtém patře, a na to, že netrpím žádnýma psychickýma anomáliema (nebo si to jako každý zdravý člověk alespoň o sobě myslím) jsem dostala totální stav úzkosti a strach, tak se tomu místu snažím vyhýbat. Naštěstí Bánh Mì Markers otevřeli stánek hned u jednoho z vchodů, takže je to dost malé a není žádné místo na stání ani na sezení - prostě si objednáš a jdeš. Říkají tomu food bar. Design food baru je velice vkusný, až mě to překvapilo, přesně něco pro mě - tabule, křída, kachlíky, ale ne okoukaným stylem skandinávské kavárny, ale působí příjemně a profesionálně a čistě!

Takže k jídlu - Bánh Mì Makers nabízí jako přílohy a předkrmy pár věcí, jako npříklad domácí hranolky, salát nebo závitky. Vše je relativně levné. Dále čerstvé džusy za super cenu, 400ml za 55kč nebo 500ml za 65kč, to mi přijde docela dobrý v porovnání s Ugem - hlavně narozdíl od Uga je v této ceně i úsměv a děkujeme mnohokrát, nashledanou. Personál je tu opravdu velmi milý, se slečnou jsem se dlouho bavila o tom jak jim to jde, otevřeli teprve na začátku února jako odnož jejich hlavního businessu - dovoz baget domů/do kanclu, a lidi se pořád rozkoukávají, bojí se (co asi čekat od klietnů Bílé Labutě).

K bagetám - nabízí několik druhů baget, vždy bílá bageta a jiná výplň. Zkoušela jsem jejich Bánh Mì
Sensation (s dušeným hovězím), Bánh Mì Grilled Beef (s grilovanými kousky hovězího) a s Bánh Mì Grilled Pork (s girlovaným marinovaným vepřovým). Nabízí ještě vegeteriánskou možnost a kuřecí, a potom tři variace s paštikou, kterou si Bánh Mì Makers vyrábí sami. Paštiku nejím od té doby co jsem se naučila číst, ano jsem trapná, ale slečna za food barem mi říkala, že je to opravdu to pravé vietnamské - Vietnamci si vždy kupují jen jejich Paté bagety a žádné jiné nepřipadají v úvahu.. tak možná někdy dostanu odvahu..
Jinak bagety stojí cca 85kč, a jsou ohřívané v troubě, slečna vybere maso a pak přidá mrkev, okurku, koriandr, omáčku a pokud chcete, tak i Srirachu (thajsko-americká červená velice mírně pálivá omáčka).

Bagety jsou opravdu vynikající, zelenina je naprosto čerstvá, koriandr tomu dodává výbornou chuť a musím se přiznat, že i ta Sriracha bagetě dodává na dokonalosti. Nejvíce voněla Sensation bageta s dušeným hovězím, ale chuťově ji přebila Grilled Beef, byla neskutečná. Přesně to, co chcete jíst za stolem v kanceláři. A v zimních dnech plus body, že je to z trouby.. a máte hlavně pocit, že je to opravdu čerstvé a i relativně zdravé.

Grilled Pork lehce zklamala kvalitou masa, nechápu co se stalo, ale nejedlo se mi to dobře - je pravda, že jsem tam byla těsně před zavíračkou a slečna mi ji moc nedoporučovala, tak asi jsem měla poslechnout. I hranolky nebyly úplně nejlepší, ale ušly.

Ale verdikt: Chutná to opravdu dobře a čerstvě, jejich Grilled Beef je podle mě neskutečná, personál je velice milý a snaživý, prostředí je čisté a vkusné, škoda že tam není stolek nebo židle kde si sníst bagetu, ale místa je opravdu málo. Není to nic dramaticky exotického, takže lidé, kteří se bojí zkoušet nové chutě se opravdu nemusí ničeho bát a prostě jít do toho.

No comments:

Post a Comment